Difuzér doTERRA patrí k čoraz viac k obľúbeným aromaterapeutickým pomôckam.

Ak ešte stále váhate nad jeho kúpou, v nasledujúcich riadkoch sa vám pokúsime dať odpovede na najčastejšie otázky, poradíme vám s výberom a uvedieme dôvody, prečo by mal mať difuzér doTERRA doma každý z nás, nielen milovníci aromaterapie. Na záver dostanete aj pár tipov na jeho konkrétne využitie.

Difuzér versus aromalampa

Na trhu je množstvo spôsobov, ako rozvoňať váš domov. Samozrejme, pri aromaterapii nejde len o vôňu, ale aj o liečivé účinky esenciálnych olejov. Na ich uvoľnenie do ovzdušia sa doteraz často používali aromalampy.

Existuje veľa druhov, tvarov, pohybujú sa v rôznych cenových reláciách, ale princíp fungovania je rovnaký. Do mištičky s vodou nakvapkáte pár kvapiek oleja a zapálite čajovú sviečku. Rýchlym prehriatím sa začnú do vzduchu uvoľňovať liečivé látky. Relatívne nenáročná manipulácia má však aj svoje nevýhody. Pri otvorenom ohni hrozí stále nebezpečenstvo požiaru, ak máte doma deti, neodporúčame zapáliť aromalampu bez dozoru, aby nedošlo k nežiadúcemu popáleniu. A navyše, pri silnom prehriatí, ktoré pri aromalampe nedokážete regulovať, sa do vzduchu začnú uvoľňovať aj nežiadúce látky a vysoká teplota úplne zničí liečivé látky esenciálnych olejov. A to je veľká nevýhoda aromalampy.

Toto sa vám pri difuzéroch doTERRA nikdy nestane, keďže fungujú na úplne inom princípe uvoľňovania terapeutických látok. A to prostredníctvom rozptyľovania studenej pary. Do zásobníka nalejete vodu, nakvapkáte pár kvapiek oleja a špeciálna keramická doštička, ktorá premieňa molekuly vody na paru sa už postará o to, že sa do ovzdušia šetrne uvoľnia všetky zdraviu prospešné látky z esenciálnych olejov. A vznikne pri tom ešte aj krásny dymový efekt.

Výhodou je veľký zásobník vody, nemusíte prilievať vodu tak často ako do aromalapy. Ak sa voda minie, difuzér sa automaticky vypne, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Okrem uvoľnenia liečivých látok a šírenia príjemných vôní sa para vo veľkej miere postará aj o čistenie a zvlhčenie suchého vzduchu, čo je v súčasnosti problém mnohých domácností. Už nikdy nebude musieť myslieť na to, či máte doma čajové sviečky a sledovať každú chvíľu, či je v lampe dosť vody. Čiže aj na prvý pohľad vyššia investícia sa po čase vráti a v konečnom dôsledku prinesie oveľa viac benefitov. Viac o výhodách, fungovaní a používaní difuzérov sme už písali v blogu Difuzér a jeho 3 použitia v domácnosti.

Široký výber difuzérov doTERRA

V našej ponuke sa nachádza niekoľko druhov difuzérov doTERRA. V tomto blogu sa zameriame na dva z nich: Difuzér doTERRA Petal a Difuzér doTERRA Roam.

Oba difuzéry majú krásny dizajn, ktorý vhodne doplní akúkoľvek domácnosť či kanceláriu. Svojimi nevtieravými farbami a minimalistickým prevedením zharmonizujú priestor. Stačí pár kvapiek esenciálnych olejov a vytvoria u vás tú pravú želanú atmosféru. Sú vyrobené z prírodných materiálov vysokej kvality, ktorá zaručuje dlhodobú životnosť difuzérov a len minimálnu námahu pri ich čistení a udržiavaní.

Difuzér doTERRA Petal je ideálnou voľbou, keď s aromaterapiou začínate. Je stabilný a ľahko sa ovláda. Aj vďaka tomu patrí medzi najobľúbenejšie difuzéry z ponuky doTERRA. Svojím výkonom pokryje priestor až 30 m2. Rozvonia celú miestnosť, vyčistí a zvlhčí vzduch. K dispozícii máte tri režimy použitia. Môžete ho nastaviť na 2 alebo 6 hodín nepretržitej prevádzky. Prípadne zapnúť na 12 hodín s prerušovaným použitím.

Je ideálnou voľbou do bežnej domácnosti. Špeciálnu atmosféru okrem voňavého dymového oblaku dotvorí aj nočné podsvietenie. Samozrejme, tí, na ktorých svetlo pôsobí skôr rušivo, ocenia možnosť jeho vypnutia. Nádržka na vodu má objem 150 ml. Difuzér sa pripája káblom priamo do elektrickej zástrčky. Keďže jeho ovládanie je naozaj jednoduché, dá sa rýchlo rozložiť a zložiť, aj čistenie a údržba si nevyžiadajú veľa času.

Difuzér doTERRA Roam ocenia najmä tí, ktorí ho nechcú mať stále len na jednom mieste a nechcú byť viazaní na použitie v blízkosti elektrickej zástrčky. Ide totiž o prenosný difuzér, ktorý sa dá používať aj bez kábla, keďže k dispozícii má aj nabíjaciu stanicu. Plne nabitý vám zaručí 4 hodiny nepretržitej prevádzky, prípadne 8 hodín prerušovaného použitia. Pri klasickom zapojení do zástrčky sa výkon mierne zvýši na 10 hodín. Veľkosť nádržky na vodu je 100 ml a dosah pôsobenia je 25 m2.

Perfektne sa hodí pre tých, ktorí pravidelne pendlujú medzi viacerými domácnosťami, alebo napríklad medzi bytom a chatou. Pre tých, ktorí ho potrebujú presúvať počas dňa z miestnosti do miestnosti. Môžete si ho pribaliť aj na opekačku, pár kvapiek olejovej zmesi doTERA Terrashield, vytvorenej na báze citronely, citrónovej trávyeukalyptu, vám poskytne prírodnú ochranu pred inváziou komárov, kliešťov a iného nežiaduceho hmyzu.

Difuzér doTERRA Roam je vyrobený z prírodného kameňa, takže jeho vzhľad je vždy jedinečný. Má jemné mramorové sfarbenie a ponúka tri druhy podsvietenia (biele, teplé a azúrové). Samozrejmosťou je automatický bezpečnostný vypínač, v prípade vyprázdnenia nádržky alebo elektrického skratu.

https://dadoma.sk/kategoria-produktu/difuzer/
difúzer Roam doTERRA

Esenciálne oleje doTERRA + difuzér doTERRA = dokonalá kombinácia

Vône, ktoré nás obklopujú, dokážu ovplyvniť naše psychické i fyzické zdravie, spánok, našu náladu. Čuch je jedným z najdôležitejších a najstarších ľudských zmyslov. Náš mozog reaguje na čuchové podnety naozaj intenzívne. Vyberte si ten správny typ difuzéra doTERRA a esenciálny olej doTERRA a využite dokonalé spojenie vo svoj prospech.

Nech sa páči, tu je päť tipov, ktoré vám zaručene spríjemnia deň a prostredie, v ktorom sa pohybujete.

  • Ak do difuzéra doTERRA pridáte pár kvapiek levanduľového oleja, zaručí vám pokojný spánok a uvoľnenie, pomôže odbúrať stres.
  • Citrónový olej vám zasa zlepší koncentráciu a osvieži vás.
  • Ak máte rodinné stretnutie, spríjemnite si ho s vôňou pomaranča. Prispeje k dobrej nálade, rodinnej pohode a dodá energiu vašim najbližším.
  • Mandarínka vám zasa podporí správne fungovanie imunitného systému, rozbehne metabolizmus či pomôže pri nespavosti.
  • Na záver „čarovná“ mäta. Pár kvapiek v difuzéri vám zaručí prevoňanú miestnosť a jej terapeutické účinky sa prispôsobia vašim aktuálnym potrebám (emočné rozpoloženie, tráviace ťažkosti či osvieženie).

Je už len na vás, akú vôňu si vyberiete a necháte ju blahodarne vplývať na váš organizmus.